Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ PDF Drukuj Email
niedziela, 24 marca 2013 12:25

Nasza szkoła współpracuje z Instytutem Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach współpracy uczelnia dostarcza szkole materiały informacyjne i dydaktyczne, umożliwia uczniom i nauczycielom szkoły uczestnictwo w wykładach, zajęciach ćwiczeniowych, seminariach i konferencjach organizowanych przez Uniwersytet/ Instytut Języków Romańskich  w salach wykładowych uczelni. Przedstawiciele uczelni oraz lektorzy goszczą i  przeprowadzają  na terenie szkoły zajęcia warsztatowe-językowe  a także akcje promocyjne Wydziału Filologicznego oraz Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia przeprowadza, wśród uczniów VI LO, zainteresowanych studiowaniem na Wydziale Filologicznym i nie tylko, prezentacje multimedialne  na  terenie  uczelni dotyczące oferty dydaktycznej,  a także  organizacji wycieczki po kampusie Uniwersytetu, w tym zwiedzania biblioteki, sal wykładowych, laboratoriów, pracowni komputerowych itp.

VI LO  systematycznie otrzymuje aktualne informacje dotyczące działalności uczelni, materiały promocyjne , informatory dla kandydatów na studia i oferty kształcenia oraz informatory  dla kandydatów na studia, zawierające informacje na temat rekrutacji, kierunków studiów, specjalności.

Uczelnia obejmuje patronatem coroczną imprezę organizowaną  przez  VI LO  p.t. Konkurs Językowy dla Gimnazjalistów.

„Przygoda z tłumaczeniem ..” w Instytucie Filologii Romańskiej i Translatoryki

„Frankofoński” Korczak w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki

Dzień Kanadyjski na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego

Konkurs Językowy dla Gimnazjalistów w VI LO im.Janusza Korczaka