Partnerzy w Nauce

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „PARTNERZY W NAUCE” opracowany on został jako odpowiedź Uniwersytetu na misję własną, jako ośrodka wiedzy otwartego dla wszystkich. Rolą szkolnictwa wyższego jest torowanie dróg innowacyjnym metodom umożliwiającym poszukiwania nowych grup potencjalnych studentów - budowanie społeczeństwa, w którym każdy człowiek będzie miał możliwość uczenia się na najwyższym poziomie, a przede wszystkim wypracowania niezbędnych do osiągnięcia życiowego sukcesu kompetencji. Kształcenie na poziomie szkoły średniej powinno być okresem, w którym ujawniają się i rozkwitają talenty młodych ludzi.

Powody, dla których zechcesz wziąć udział w projekcie:
* Nawiązanie kontaktu z Uniwersytetem Śląskim – poznasz studentów, wykładowców, zwiedzisz budynki – świat uczelni wyższej nie będzie Ci już obcy :-)
* Działanie w nowocześnie prowadzonych i świetnie wyposażonych kołach zainteresowań – Szkolnych Sekcjach Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – umożliwi rozwinięcie zainteresowań i przygotuje Cię do podjęcia świadomego wyboru kierunku studiów oraz późniejszej pracy zawodowej – rozpocznij karierę już w szkole średniej!
* W ramach dwudniowych szkoleń wyjazdowych „Warsztaty Aktywności Własnej” przy wsparciu profesjonalistów dokonasz analizy własnego potencjału i zaplanujesz ścieżkę edukacyjną i kariery.
* Nawiązanie kontaktów z młodzieżą z innych regionów kraju – wspólne wycieczki i obozy naukowe.
* Jeżeli jesteś wybitnie zdolny zostaniesz członkiem Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – będziesz brał udział, wspólnie z wykładowcami i studentami, w specjalnych sesjach naukowych organizowanych w Uniwersytecie Śląskim.
* Udział w 3-dniowych wycieczkach i tygodniowym obozie naukowym poszerzy Twoje horyzonty, pozwoli poznać nauczycieli i kolegów od innej strony, stanie się inspiracją do twórczego działania.
* Konkurs z nagrodami dla zespołów ponadregionalnych.
* Zostaniesz współtwórcą internetowego biuletynu – Twoje pierwsze publikacje naukowe.
*Jeżeli nie czujesz się mocny z matematyki, fizyki lub biologii, weźmiesz udział w bezpłatnych zajęciach wyrównujących, których wybór należy do Ciebie (sam zdecydujesz, ile godzin, na który przedmiot chcesz poświęcić) kameralne, trzyosobowe grupy i zaakceptowany przez Was prowadzący zapewnią sukces!