Zaproszenie do udziału w projekcie "ClairCity" PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 11:49

Szanowni Państwo,

w ubiegłym miesiącu 400 mieszkańców Sosnowca wzięło udział w ankiecie przygotowanej przez zespół naukowców z Uniwersytetu Zachodniej Anglii (Bristol, UK), w ramach realizacji projektu „ClairCity – zaangażowanie obywateli w działania na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w miastach”. Nasi respondenci przekazali nam informację w jaki sposób ogrzewają swoje mieszkania, jak zużywają energię i przemieszczają się po mieście. Powiedzieli nam co im się najbardziej podoba a czego nie lubią w Sosnowcu, a także jakich zmian oczekują w przyszłości.

Na podstawie tych odpowiedzi, brytyjski zespół naukowców, przygotował drugą i ostatnią ankietę kierowaną do mieszkańców Sosnowca, osób związanych z miastem zawodowo lub tutaj studiujących.

Wypełnienie internetowego kwestionariusza zajmuje kilka minut. Mamy nadzieję, że i tym razem sosnowiczanie dostarczą nam niezbędnych do realizacji kolejnych etapów informacji.

Wystarczy kliknąć w poniższy link:

Wyniki ankiet zostaną wykorzystane do stworzenia aplikacji na smartphony, która będzie informować mieszkańców o zdrowotnych zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia powietrza w danym czasie i miejscu, gry komputerowej zwiększającej wiedzę o problemie smogu, dokumentów strategicznych rozwoju miasta do roku 2050, a w najbliższej przyszłości, do opracowania szczegółowych założeń warsztatu „ClairCity”, zaplanowanego na 18 stycznia 2018 (17.00-19.00).

Dodatkowe informacje na temat warsztatu znajdują się na naszej stronie internetowej: „ClairCity” - zgłoś się na warsztat poświęcony wymianie pomysłów na poprawę jakości powietrza

Więcej o projekcie „ClairCity” są dostępne na:

www.claircity.eu

oraz na naszym profilu Facebook’owym: