Zajęcia z native speakerem PDF Drukuj Email
niedziela, 10 grudnia 2017 19:56

W klasie lingwistycznej 1b odbywają się cotygodniowe zajęcia z native speakerem - Chrisem. Uczniowie ćwiczą rozmawianie po angielsku, poszerzają zasób słownictwa oraz poruszają różne, bardzo ciekawe tematy.

W środę 6 grudnia klasa IB lingwistyczna znów miała okazję poszerzyć swoją znajomość kultury innych narodów. Tym razem- tych mniej znanych i popularnych, bo odwiedził nas Kirgistan- państwo położone w Azji Środkowej. Graniczy między innymi z Chinami oraz Kazachstanem.

Również tym razem usłyszeliśmy wiele ciekawostek i faktów, o których raczej nie dowiemy się na co dzień.

Odwiedzając Kirgistan musimy przygotować się na spotkanie z żywą tradycją oraz przywiązaniem do korzeni. Nie znajdziemy tam bowiem sławnego McDonald-a, a KFC zagościło tam dopiero rok temu.

Częstowanie gości baraniną nie wydaje się zbyt nadzwyczajne dla przeciętnego Europejczyka.Jednak mowa tu o takich jej częściach jak głowa, czy też oczy. Świadczy to o dużym szacunku wobec przybyłego gościa, a spożycie jednego oka przez gospodarza oraz drugiego przez przybysza zwiastuje zacieśnienie wspólnych więzi.

Nasza lista języków bez rodzajników powiększa się, bo podobnie jak w języku gruzińskim (poznanym przez nas w zeszłym tygodniu)- w Kirgistanie również nie musimy martwić się o to, czy mówimy o niej, o nim, a może o tym...?

Kolejne spotkania z kulturą i językiem innych krajów już wkrótce!

Zuzanna Nicgorska z klasy IB