Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 


Zagralismy dla Hospicjum PDF Drukuj Email
czwartek, 07 stycznia 2016 09:43

 

We wtorek, 5 stycznia, w sali koncertowo  - widowiskowej MUZA  zagraliśmy noworoczny koncert na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Koncert to nasze czwarte działanie promujące wartość „Solidarność” i zrealizowane w ramach międzynarodowego programu CitiPart.

Koncert poprowadzili Kasia Nowak i Michał Polak z klasy 2a, jednym słowem właściwi ludzie na właściwym miejscu.

Tego wieczoru widownia była pełna. Wśród przybyłych gości był Prezydent Miasta, Pan Arkadiusz Chęciński,Przewodniczący Rady Miasta, Pan Wilhelm Zych i Prezeska Stowarzyszenia zajmującego się Hospicjum, Pani Małgorzata Czapla, Nie zabrakło także radnych, miejskich urzędników, przedstawicieli organizacji pozarządowych, wolontariuszy, sympatyków i przyjaciół  Hospicjum oraz uczniów, nauczycieli i dyrekcji Korczaka, Staszica i Plater.

Gościem specjalnym był zespół Animators, który otworzył koncert. Wokalista zespołu Bartosz Bednarczuk zaśpiewał dwie piosenki, które zapewniły zespołowi udział w finale "Must Be The Music”.

Na scenie tego wieczoru królowała młodzież z wspomnianych trzech sosnowieckich liceum. Repertuar był karnawałowo-klubowy. Były więc i przeboje zespołu ABBA, i covery z lat 80, i ballady charakterystyczne dla lat 90, i wreszcie własne kompozycje.

Występ Basi Dratwińska i Wiktorii Kalety, tegorocznych maturzystek,  zachwycił sosnowiecką publiczność. Silne głosy, czysta barwa, swoboda na scenie, zabawa słowem i dźwiękiem, to ich największe atuty. Basia i Wiki tworzą duet, który ma wszystko to, co potrzebne jest by występować na scenach, nie tylko sosnowieckich. Nie tylko polskich.

Ten wieczór należał także do naszych debiutantów czyli uczniów klas pierwszych. Na scenie pojawiły się trzy uczennice klasy 1d: Julia Zięba, Agata Gąsiorowska i Justyna Mańko oraz Dagmara Kozieł z klasy 1a i Dominik Stawiarski z klasy 1e.

Do współtworzenia koncertu zaprosiliśmy uczniów Staszica i Plater. Nasi koledzy i koleżanki stanęli na wysokości zadania. Występ Staszicaków bawił nas i kołysał w rytm piosenek znanych i młodszej, i starszej części publiczności. Bawił i zachwycał występem tancerzy.

Dziękujemy za ten wieczór. Do zobaczenia na kolejnej charytatywnej akcji. Tymczasem zapraszamy do naszej galerii: Koncert na rzecz Hospicjum.

 

 

 

 

Wiktoria oraz Basia

Basia Dratwińska na koncercie charytatywnym "Gramy dla Hospicjum"

 

P.S. O zebranej kwocie poinformujemy Was w najbliższych dniach.

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 07 stycznia 2016 13:33