Zaczynamy „lukrowanie” naszych znajomości z Ukrainą PDF Drukuj Email
wtorek, 17 października 2017 09:08

Rozpoczął się tygodniowy projekt polsko - ukraiński „Jak POL- UKRować nasze relacje?” Polsko- ukraiński przewodnik ksenofoba. Nasze liceum ma zaszczyt gościć ośmioro uczniów w wieku od 14 do 18 lat oraz dwie nauczycielki ze szkoły Sambir School No 8 Specialized in English w Ukrainie. Reprezentanci grupy polskiej to przedstawiciel dyrekcji naszej szkoły:  mgr Joanna Napora- Ćmachowska, oraz nauczyciele: mgr Joanna Tracz- Koba, mgr Anna Żychowicz- Łosiewicz, mgr Katarzyna Reszel- Łagoń, mgr Dorota Grodecka, mgr Grzegorz Szewczyk oraz  uczniowie naszego liceum z klas Id i I b: Klaudia Tarka, Michał Dobrowolski, Dawid Adamczyk, Jakub Łączny, Aleksandra Chylak, Milena Korepta, Klaudia Boroń i Zuzanna Nicgorska.

Niedzielne, popołudniowe warsztaty (1510.2017 r.), które rozpoczęły projekt, otworzył dyrektor VI liceum im. J. Korczaka  mgr Marek Wiewiórowski. Gospodarz powitał zgromadzonych uczniów oraz gości z Ukrainy. Obie grupy zapoznały się, poprzez uczestnictwo w różnych zabawach integracyjnych. Chłopcy i dziewczyny wspólnie uczyli się tańców: polskiego poloneza oraz ukraińskiej kołomyjki. Śpiewano również piosenki, oddające charakter naszych krajów. Polską piosenką był „Sen o Warszawie”, a ukraińską „Czerwona Ruta”.

Po zjedzeniu kolacji przygotowanej przez kucharzy sosnowieckiej restauracji „Magiel Kulinarny”, grupa ukraińska udała się do hotelu,  a nasi licealiści do swoich domów.

Aleksandra Chmiel, klasa II d