Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 


Z Sosnowca do USA ? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 10:23

 

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."

Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu

 

 

W sobotę, 7 marca, trzy drużyny z Korczaka wzięły udział w regionalnych eliminacjach konkursu kreatywności  - ODYSEJA UMYSŁU.

Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaki i studenci przyjechali do Krakowa by wystawić nietuzinkowe czarno – białe przedstawienia, pokonać przejściowe trudności techniczne, uruchomić pociąg do wyzwań, poddać próbie wytrzymałości konstrukcje z balsy i wypuścić wszystkie możliwe nieszczęścia z puszki Pandory a następnie z nimi walczyć w grze komputerowej.

Dwóm drużynom udało się pokonać konkurencję: ich kreatywność i sposób rozwiązania problemu długoterminowego okazały się najciekawsze , co dało im możliwość reprezentowania zadania w trakcie Finału Ogólnopolskiego w Gdańsku.

Zespół w składzie: Lucyna Przybycień, Natalia Janiszewska, Paulina Mrugała, Martyna Wielkopolan, Maja Wiejacha, Beata Kołaciak i Mateusz Olesiński,  urzekł sędziów pięknie wykonaną dekoracją, profesjonalną grą aktorską, a przede wszystkim nowatorskim rozwiązaniem problemu . Tym samym otrzymali bilet do Gdańska na eliminacje ogólnopolskie. Trenerem drużyny jest  Joanna Napora – Ćmachowska .

W wyjątkową podróż , z niezwykłym śpiewającym konduktorem zabrała sędziów grupa w składzie: Maciej Koba, Jakub Sacewicz, Martyna Sarecka, Mikołaj Majcher i Marcin Zając. Grupa w perfekcyjny sposób wykonała konstrukcje z poruszającymi się pojazdami , pokonującymi różne przeszkody. Jasny scenariusz, estetyczna scenografia, kreatywne rozwiązanie problemu dowiozły grupę do finału w Gdańsku. Trenerami drużyny są : Barbara Jastrzębska, Monika Szczepanik I Iwona Mirowska

Mimo, że grupa trenerek: Anny Żychowicz i Anny Palki w składzie: Kinga Kierasińska, Kinga Goluch, Julia Łukaszewicz, Natalia Supernak, Oliwia Janus, Michał Dobosz i Adrian Janik nie uzyskała awansu do kolejnego etapu, to ich stroje, pomysłowy scenariusz i kreatywne przedstawienie wzbudziły aplauz zarówno sędziów jak i publiczności. Przygotowany przez nich projekt „Odlećcie w kulki” udowodnił , że oni przygotowując swoje stroje w kulki nie lecieli, albowiem Gandalf, Shrek i Osioł, Avatar, Sit z Epoki Lodowcowej i Król Julian  są absolutnymi zwycięzcami w kategorii kostiumu , a poza tym  w Odysei Umysłów każdy jest zwycięzcą.

Wszyscy trenerzy z całego serca dziękują za wsparcie Paniom Dorocie Grodeckiej i Magdalenie Kocięckiej oraz wszystkim nauczycielom , którzy wspierali i wspierać będą korczakowskich Odyseuszy. Zapraszamy do naszej galerii: Odyseja umysłu Kraków 2015

Czym jest Odyseja Umysłu?

To program w którym siedmioosobowe drużyny przygotowują się do długoterminowego zadania. Przygotowują kostiumy, muzykę , scenografię, inscenizację i konstrukcje techniczną. Uczestniczą w zajęciach z kreatywnego myślenia, by nauczyć się rozwiązywać problemy w sposób niestandardowy. Swoje rozwiązania przedstawiają na finałach regionalnych, ogólnopolskich i światowych. Finał światowy zawsze odbywa się w USA, a w tym roku dodatkowo drużyny, które w swoich problemach zajmą 2 miejsce pojadą na EuroFinał do Rosji.