Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości 


Z Gdańska do Michigan PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2015 10:43

W miniony weekend w Gdańsku odbył się 24 Finał Odysei Umysłu, konkursu kreatywności i niestandardowych rozwiązań.
Marzymy, myślimy, tworzymy! – to hasło, które od lat powtarzają Odyseusze z całej Polski. Od zeszłego roku to hasło promują także uczniowie Korczaka biorąc udział w Międzynarodowym Programie i Konkursie Odysei Umysłu.

W tym roku dwie z trzech drużyn, pojechały na Ogólnopolski Final, by podjąć wyzwanie i udowodnić swoją kreatywność. Spośród  121 drużyn wyłonionych na eliminacjach regionalnych, drużyna z Korczaka w składzie: Martyna Orszulak,  Maciej Koba,  Mikołaj Majcher,  Jakub Sacewicz i Marcin Zając, zakwalifikowała się do ŚWIATOWEGO FINAŁU. W Problemie Długoterminowym pod tytułem "Pociąg do wyzwań" nie mieli sobie równych.

Już w maju Korczakowcy pojadą do Stanów Zjednoczonych, do Michigan, by wspólnie z innymi drużynami reprezentować Polskę.
Nasza druga drużyna, która na warsztat wzięła mit o Pandorze i jej puszcze, zajęła 5 miejsce w Polsce.  Gratulujemy Beacie Kołaciak,  Paulinie Mrugale,  Mai Wiecha,  Lucynie Przybycień, Natalii Janiszewskiej i Mateuszowi Olesińskiemu.
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych trenerów problemów dlugoterminowych i problemów spontanicznych. Kapelusze z głów przed Paniami: Joanną Naporą - Ćmachowską,  Barbarą Jastrzębską,  Iwoną Mirowską, Moniką Szczepanik oraz Dorotą Grodecką i Magdaleną Kocięcką.
Zespołowa praca pomogła nam znaleźć się tu, gdzie dziś jesteśmy. Bycie we wspólnocie wspierających się ludzi pozwoliło nam uwierzyć w to, co czasem wydaje się niemożliwe. JEDZIEMY DO STANÓW! Zapraszamy do naszej galerii: Z Gdańska do USA.


Artykuł w Kurierze Miejskim:  Otwórz umysł i daj się ponieść wyobraźni
Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 11:43