Wygraj wyjazd do Brukseli - Konkurs Historyczny PDF Drukuj Email

poświęcony życiu i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego

pod patronatem

Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

Rok 2017 ustanowiony został przez Sejm m.in. rokiem Józefa Piłsudskiego. Uczczenie Marszałka – niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków – jest związane z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą Jego urodzin.

Propozycja tematów konkursowych (technika i format dowolne):

1) Zaprojektuj znaczek upamiętniający 150-rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

2) Zaprojektuj kartkę pocztową lub plakat upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

3) Wykonaj komiks historyczny, w którym główną postacią będzie Marszałek Józef Piłsudski.

4) Zaprojektuj strategiczną grę planszową nt. działalności Józefa Piłsudskiego.

5) Napisz wiersz lub wykonaj inną pracę (z wyjątkiem referatu , prezentacji) poświęconą osobie Józefa Piłsudskiego

Termin oddania prac- 9 czerwca 2017 r. do nauczycieli : mgr Jarosław Sobaszek i mgr Grzegorz Szewczyk

Nagrodą dla osoby, która wykona najlepszą pracę będzie wyjazd na zaproszenie

Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej na kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli . Termin wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli zaplanowany jest na wrzesień 2017 r

Autorzy pozostałych wyróżnionych prac otrzymają nagrody od Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej oraz oceny z historii lub wiedzy o społeczeństwie (oceny nie dotyczą osób zagrożonych oceną niedostateczną). Zapraszamy do udziału.