Wizyta w centrum dydaktycznym Wydziału Farmaceutycznego PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lutego 2016 20:00

W piątek 5 lutego maturzyści z klasy biologiczno - chemicznej wraz ze swoim wychowawcą, odwiedzili centrum dydaktyczne Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu. Dzięki umowie podpisanej między naszym liceum a Śląskim Uniwersytetem Medycznym, klasa 3c miała możliwość uczestniczenia w zajęciach laboratoryjnych w nowoczesnej Katedrze Chemii Organicznej. Kilkugodzinne wykonywanie doświadczeń chemicznych poprzedził wykład na temat powstawania leków i struktury związków organicznych, co w połączeniu z ćwiczeniami praktycznymi pozwoliło maturzystom na przypomnienie sobie najważniejszych zagadnień i ugruntowanie swojej wiedzy. Uczniom szczególnie spodobało się doświadczenie, w którym otrzymali lustro srebrne- efekty swojej pracy mogli zabrać ze sobą do domu.

Na koniec zajęć uczniowie mieli także okazję zobaczyć Laboratorium Spektometrii Mas oraz Pracownię Magnetycznego Rezonansu Jądrowego, gdzie zapoznali się z tajnikami ustalania nazw i struktur poszczególnych związków organicznych.

Dzięki wizycie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym klasa 3c miała możliwość wczucia się w rolę prawdziwych studentów farmacji czy analityki medycznej,  a także okazję do praktycznej powtórki materiału przed maturą.

Zapraszamy do naszej galerii: Wizyta w centrum dydaktycznym Wydziału Farmaceutycznego