Wizyta przygotowawcza do projektu już za nami PDF Drukuj Email
niedziela, 24 września 2017 14:54

Jak POL-UKRować nasze relacje? O tym dowiecie się z polsko-ukraińskiego przewodnika ksenofoba, który będziemy tworzyć już w październiku z naszymi przyjaciółmi z miasta Sambor na Ukrainie.

W dniach 17-19 września 2017 odbyła się wizyta przygotowawcza do tego projektu. Spotkali się liderzy młodzieżowi oraz opiekunowie, którzy wspomagani przez pracowników Urzędu Miasta z Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Współpracy przygotowali szczegółowy program realizacji projektu, odwiedzili miejsca z nim związane oraz omówili go od strony formalnej i finansowej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży pomiędzy naszą szkoła i 8-klasową szkołą z rozszerzonym językiem angielskim z Sambora. Od 15 do 22 października czeka nas intensywna praca, w czasie której będziemy przełamywać stereotypy i uprzedzenia w postrzeganiu obu narodów, debatować nad przeciwdziałaniem ksenofobii i mowie nienawiści, poznawać tradycje, zwyczaje oraz styl życia w Polsce i na Ukrainie. Wykorzystując nasze doświadczenie dziennikarskie zbudujemy dobre relacje między nami i pokażemy jak młode pokolenie może promować dialog międzykulturowy. Po udanej wizycie przygotowawczej wiemy już, że będzie to możliwe w atmosferze dobrej zabawy i przyjaźni.