Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 


Wizyta przygotowawcza do projektu już za nami PDF Drukuj Email
niedziela, 24 września 2017 14:54

 

 

Jak POL-UKRować nasze relacje? O tym dowiecie się z polsko-ukraińskiego przewodnika ksenofoba, który będziemy tworzyć już w październiku z naszymi przyjaciółmi z miasta Sambor na Ukrainie.

W dniach 17-19 września 2017 odbyła się wizyta przygotowawcza do tego projektu. Spotkali się liderzy młodzieżowi oraz opiekunowie, którzy wspomagani przez pracowników Urzędu Miasta z Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Współpracy przygotowali szczegółowy program realizacji projektu, odwiedzili miejsca z nim związane oraz omówili go od strony formalnej i finansowej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży pomiędzy naszą szkoła i 8-klasową szkołą z rozszerzonym językiem angielskim z Sambora. Od 15 do 22 października czeka nas intensywna praca, w czasie której będziemy przełamywać stereotypy i uprzedzenia w postrzeganiu obu narodów, debatować nad przeciwdziałaniem ksenofobii i mowie nienawiści, poznawać tradycje, zwyczaje oraz styl życia w Polsce i na Ukrainie. Wykorzystując nasze doświadczenie dziennikarskie zbudujemy dobre relacje między nami i pokażemy jak młode pokolenie może promować dialog międzykulturowy. Po udanej wizycie przygotowawczej wiemy już, że będzie to możliwe w atmosferze dobrej zabawy i przyjaźni.