Warsztaty uczniów „korczaka” w Instytucie Filologii Romańskiej i Translatoryki PDF Drukuj Email
sobota, 01 lutego 2014 13:49

W ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Filologicznym UŚ dn. 17 stycznia już po raz kolejny, uczniowie „korczaka” z klas z językiem francuskim, gościli  w murach nowoczesnego budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul.Grota – Roweckiego.  Tym razem pretekstem do spotkania się ze studentami Romanistyki oraz ich wykładowcami stało się „Boże Narodzenie w krajach frankofońskich”

Program warsztatów obejmował  wspólne ze studentami kolędowanie po francusku, dwie prelekcje dr Andrzeja Rabsztyna pt. Tradycje świąteczne w krajach i regionach frankofońskich, oraz dr Magdalena Zdrada-Cok  p.t. Boże Narodzenie wczoraj i dziś - święta w średniowiecznej Francji (i nie tylko). Spotkanie zakończyła prezentacją oferty Uniwersytetu Śląskiego dla szkół, prof. dr hab. Halina Widła.

Dzięki wizycie na Wydziale Filologii, nasi licealiści mogli, choć przez chwilę, poczuć atmosferę życia studenckiego na najwyższym poziomie.

Zdjęcia Przemek Witelus

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2016 14:45