Warsztaty kulinarne „Odkrywamy smaki Francji” PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 17:35

W dniu 7 grudnia grupa francuska uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w restauracji Warszawska w Sosnowcu która jako jedyna restauracja w Zagłębiu została uhonorowana czapeczką Gault&Millau 2016.

Uczniowie pod kierownictwem szefa kuchni p. Bartłomieja Kornackiego przygotowywali wykwintne menu- na przystawkę serwowali zupę cebulową na białym winie, jako danie główne gratin dauphinois z serem kozim a na deser crème brulee.

Oprócz gotowania czekały na nich takie atrakcje jak degustacja ślimaków, zwiedzanie kuchni restauracyjnej oraz warsztaty „savoir vivre” prowadzone przez pana Marcina- kelnera z wieloletnim stażem.

Uczniowie mieli okazję wcielić teoretyczną wiedzę w praktykę w trakcie konsumpcji własnoręcznie przygotowanego obiadu.

Magiczny, już świąteczny czas, cudowne miejsce oraz kompetentni prowadzący spowodowali, że wróciliśmy pełni wrażeń i inspiracji kuchennych.

Zapraszamy do naszej galerii: Warsztaty kulinarne „Odkrywamy smaki Francji”