Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 


TMN - Spektroskopia atomowa PDF Drukuj Email
wtorek, 15 października 2013 15:37

 

 

Drodzy Studenci Towarzystwa Młodych Naukowców

 

W tym roku ponownie zapraszamy Was serdecznie do udziału w cyklu spotkań poświęconych osiągnięciom naukowym XXI wieku. Wykłady będą prowadzone przez naukowców z renomowanych uniwersytetów i instytutów polskich,  jak również europejskich. Planujemy poruszać się w obszarze nauk przyrodniczych, w tym medycyny, biologii, chemii, fizyki, astronomii i nauk o Ziemi, jak również nauk inżynieryjnych: robotyki, automatyki, nauk humanistycznych oraz nauk ścisłych: matematyki, informatyki i logiki. Wspólnym mianownikiem  spotkań będzie pasja poznawcza właściwa zarówno ludziom młodym jak i dojrzałym naukowcom. Może dzięki nim odkryjecie, jakiej dziedzinie wiedzy warto się poświęcić.

Zaproszenie kierujemy do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Formuła spotkań obejmuje wykłady, po których zapraszamy do gorącej dyskusji. Towarzystwo Młodych Naukowców otwiera się dla wszystkich, którzy lubią stawiać pytania a odpowiedzi  nie chcą znajdować wyłącznie w internetowych wyszukiwarkach. Zapraszamy młodzież, która pragnie poszerzać granice swojego świata poprzez obcowanie z nauką jeszcze przed podjęciem studiów akademickich.  Bezpośrednie spotkania z profesorami pozwolą Wam zrozumieć, czym są i czemu służą badania naukowe.

Dyrekcje Liceów zapewnią uczestnikom godne warunki odbywania spotkań. Wykłady będą bezpłatne. Od członków Towarzystwa Młodych Naukowców wymagać się będziemy jedynie szczerych chęci, pełnego zaangażowania intelektualnego i aktywnego uczestnictwa.

Informacje o spotkaniach Towarzystwa Młodych Naukowców będzie się ukazywać na szkolnych stronach oraz na Facebooku (www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Młodych-Naukowców).

Zapraszamy na wykład „Spektroskopia atomowa” Pana profesora nadz. UŚ dr hab. Rafała Sitko, który odbędzie się w dniu 17.10.2013 o 15.30 w IV LO im. St. Staszica w Sosnowcu. Pan profesor jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego,  kierownikiem Pracowni Analitycznych Metod Spektroskopowych oraz autorem ponad 60 publikacji w renomowanych międzynarodowych czasopismach.

Kolejny wykład odbędzie się w VI LO im. J.Korczaka w Sosnowcu w dniu 29.10.2013 o godz. 15.30. Prof. nadz. dr hab. n. med. Jerzy Wydmański „Czy choroby nowotworowe mogą przejść do historii? Czyli o postępach w nowoczesnej onkologii”.

 

Plakat "Towarzystwa Młodych Naukowców"

Zapraszamy do rejestracji na kolejny wykład