Spotkanie z twórczością Ryszarda Kapuścińskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 13:20

8 grudnia 2017 naszą szkołę odwiedziła  dr Katarzyna Frukarz pracownik dydaktyczno-naukowy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Klasa 3E wzięła udział w lekcji o temacie „Inność w komunikacji międzykulturowej - bariera, czy podstawa dialogu?”. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe pojęcia z zakresu dziennikarstwa i literatury, jak np. reportaż i publikacje.  Wspólnie omówiony został problem porozumiewania się osób, które należą do różnych kultur. W ramach zajęć klasa 3E z nauczycielem języka polskiego mgr Agnieszką Mączką przeczytała fragmenty reportaży autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego i Lidii Ostałowskiej, w których poruszono problem inności kulturowej.  Uczniowie podczas spotkania z dr Frukarz omawiali współczesne zjawisko dyskryminacji na tle rasowym i etnicznym. Przeprowadzona dyskusja była wartościową lekcją o tolerancji i człowieczeństwie.