"Wojna światów" - Korczakowcy a ambitna sztuka teatralna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 grudnia 2017 09:30
W grudniowe popołudnie 17 grudnia 2017 roku nasi Korczakowcy z klas: 1 d, 2 a i 2 d pod opieką nauczyciela języka polskiego mgr Katarzyny Reszel- Łagoń wybrali się do Teatru Zagłębia.
Spektakl teatralny "Wojna światów" w reżyserii utalentowanej  Weroniki Szczawińskiej ( oparty na powieści science-fiction " Wojna światów" Herberta George'a Wellsa) wzbudził różne emocje wśród naszych licealistów, jak i wśród dojrzałej sosnowieckiej widowni.
Dla odbiorców teatralnych  wiktoriański salon,  w którym   siódemka sosnowieckich aktorów pije herbatę, stał się  kluczem do nowoczesnego świata. Świata, w którym rodzą się egzystencjalne pytania- co się dzieje z ludźmi w  sytuacji ekstremalnej  - np. ataku Marsjan na  Ziemię .  Czy ludzi ogarnia panika, czy zbierają siły do  walki  z obcymi istotami? Jakie zachowania wezmą górę w takiej sytuacji? Na te pytania przez ponad godzinę próbują odpowiedzieć bohaterowie sztuki, a wśród nich aktor  Michał Bałaga, znany naszym uczniom z warsztatów teatralnych dla  klas humanistycznych.
Nasi licealiści zobaczyli  nowatorską inscenizację klasycznej powieści science fiction,  która zmusza do przemyśleń na temat świata i człowieka.