"Genetycznie modyfikowane rośliny - fakty i mity biotechnologii" PDF Drukuj Email
sobota, 08 grudnia 2012 10:00

W dniu 5.12.2012r. w naszej szkole miało miejsce miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbył się wtedy wykład prowadzony przez pracowniczkę UŚ. Tematem wykładu było "Genetycznie modyfikowane rośliny fakty i mity biotechnologii". Wykładowcą była profesor Małgorzata Gaj pracowniczka katedry genetyki na Uniwersytecie Śląskim w wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.

Na wykład przybyło wiele osób. Wśród nich byli zarówno uczniowie naszego Liceum, ale także goście z innych szkół. Wśród nich było IV LO, z którym nasza szkoła prowadzi wymianę i na przemian odbywają się wykłady. Cały wykład miał przekazać nam wszystkie informacje dotyczące modyfikowania organizmów i żywności. Po zakończeniu każdy mógł postawić swoja teorie i zdanie w tym temacie.

Sala była zapełniona ludźmi. Choć tak krótki był wykład to zostało przekazane jego uczestnikom dużo ciekawych i praktycznych informacji. Po tak obiecującej frekwencji, aktywności z pewnością będą zaplanowane kolejne spotkania, na które już teraz możemy zaprosi w imieniu całej społeczności naszego VI LO im. Janusza Korczaka. Zapraszamy do naszej galerii TMN.

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2012 09:17