Podpisanie Umowy patronackiej z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2016 12:01

Dnia 29.11.2016 r. doszło do podpisania kolejnej umowy patronackiej z wyższą uczelnią. Tym razem pomiędzy Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego reprezentowaną przez dr. hab. prof. UŚ Romualda Cudaka a VI Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka.

Panu profesorowi towarzyszyła pani dr Agnieszka Tambor, pracownik Katedry UŚ, natomiast radę pedagogiczną „Korczaka” reprezentowały polonistki: mgr Agnieszka Mączka, mgr Iwona Mirowska, dr Beata Fajfer, mgr Katarzyna Reszel-Łagoń i mgr Małgorzata Marosz-Kochan. Świadkami uroczystości byli nasi przyjaciele, uczniowie i nauczyciele IV LO im. St. Staszica na czele z mgr Sławomirą Dziewięcką, mgr Agnieszką Charuzą - Siechowską oraz panem dyrektorem mgr. Grzegorzem Walotkiem. Pan profesor Romuald Cudak przybliżył zebranym działalność Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, ofertę edukacyjną oraz cele umowy patronackiej.

W odpowiedzi na przyszłą współpracę uczniowie klasy IIe: Patrycja Zaborniak i Paweł Gałuszewski opowiedzieli zebranym o zadaniach, jakie realizuje nasze liceum.

Zwieńczeniem uroczystości był wykład prof. R. Cudaka pt.: „Piosenka jako tekst kultury”.

Mamy nadzieję, że ciekawy wykład i emocjonująca dyskusja po jego wygłoszeniu da początek owocnej współpracy. Wtorkowy wieczór dla Towarzystwa Młodych Naukowców był wyjątkowo udany.

Porozumienie o współpracy patronackiej z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach

Zapraszamy do naszej galerii: Umowa patronacka z UŚ w Katowicach