Menu

Dziennik lekcyjny

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 


Pierwsze logowanie do dziennika elektronicznego PDF Drukuj Email
piątek, 03 października 2014 13:56

Pierwsze logowanie do dziennika elektronicznego

Jeśli Państwa dane , a w szczególności adres e- mail, zostały wprowadzone do bazy danych, to można zalogować się do systemu UONET + własnym loginem i hasłem. Loginem będzie Państwa adres e- mail ( osobny dla każdego z rodziców) hasło natomiast ustalane jest podczas pierwszego logowania. Hasło musi składać się z minimum ośmiu znaków min. duża i mała litera, liczba i znak specjalny np.: @ lub #. Hasło musi zostać zmienione co 33 dni zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Do hasła można powrócić co 180 dni czyli co 6 miesięcy. Dedykowaną przeglądarką dla UONET + jest Google Chrome.

Dane użytkownika UONET + wprowadza administrator na podstawie wypełnionego druku przekazanego przez wychowawcę podczas pierwszego zebrania.

  1. Aby zalogować się do systemu UONET + należy uruchomić przeglądarkę stron internetowych i wpisać adres podany przez wychowawcę, lub skorzystać z zamieszczonego na stronie internetowej szkoły aktywnego baneru „ Dziennik lekcyjny”.
  2. Na wyświetlonej stronie należy kliknąć przycisk „ Zaloguj się”
  3. Każdy użytkownik który po raz pierwszy loguje się do systemu UONET + musi ustalić własne hasło dostępu
  4. Na stronie logowania należy wprowadzić adres e-mail ( ten sam który został wprowadzony do bazy danych) i kliknąć odsyłacz „ Przywracanie dostępu”
  5. Na stronie przywracanie dostępu należy dokonać autoryzacji poprzez wpisanie liter z obrazka, następnie wpisać adres e-mail i wysłać wiadomość.
  6. Wyświetli się strona podsumowania operacji z informacją że wygenerowana została wiadomość powitalna i  wysłana na podany adres e-mail zawierającą dalsze instrukcje
  7. Należy odebrać wiadomość w poczcie elektronicznej i kliknąć na zawarty w niej aktywny link.
  8. NA wyświetlonej stronie wprowadzić hasło następnie powtórzyć wprowadzone hasło i przepisać autoryzacyjny tekst z obrazka.
  9. Zostaje wyświetlona strona potwierdzająca zmianę hasła

Aby zalogować się do systemu należy użyć loginu i ustalonego hasła w oknie logowania „Dziennik lekcyjny” na stronie internetowej SP 45/ VI LO.

 

Wszystkie dotychczasowe loginy stosowane przez rodziców w poprzedniej wersji dziennika elektronicznego są ważne.

 

 

Logowanie do dziennika Optivum NET