Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości 


Odyseja Umysłu po raz czwarty PDF Drukuj Email
wtorek, 14 lutego 2017 12:23

 

Już po raz czwarty Odyseusze z VI LO zawalczą o finał konkursu Odyseja Umysłu.

Dwa razy dostaliśmy się do Finału Ogólnopolskiego ( w roku 2015 – dwie drużyny, 2016 jedna). Największym sukcesem był udział w Światowym Finale w Michigan w Stanach Zjednoczonych do którego przyczyniły się dwie trenerki Odysei Umysłu pani prof. Barbara Jastrzębska i pani prof. Monika Szczepanik

25 lutego w Krakowie odbędą się eliminacje regionalne. W tym roku wystartują dwie drużyny. Pierwsza w składzie Julia Sonik, Wiktoria Chabierska, Mateusz Kisiołek, Kuba Migda, Ania Winter, Kamil Więcek, Kamil Ściążko zmierzą się z problemem długoterminowym „Tajne jest fajne”. Zespół zaprojektuje, skonstruuje i uruchomi trzy pojazdy, które wyruszą z Parkingu Wielopoziomowego na miejsce pewnego potajemnego zebrania. Każdy z wehikułów pokona inną trasę, a po drodze zrobi coś, żeby nikt go nie śledził. Wojaże pojazdów – odbywające się przy akompaniamencie specjalnej ścieżki dźwiękowej – stanowić będą część fabularnego spektaklu, jaki członkowie drużyny zaprezentują jurorom oraz publiczności. W przedstawieniu pokazana zostanie symulacja sceny rozgrywającej się wewnątrz jednego z podróżujących pojazdów, wyjaśni się przyczyna sekretnego spotkania, a także wystąpi postać z jakichś powodów starająca się do niego nie dopuścić. Trenerem drużyny jest pani prof. Barbara Jastrzębska.

Druga z drużyn w składzie Justyna Mańko, Agata Gąsiorowska, Ewelina Zazula, Mateusz Szczepański, Kamil Pasierb, Szymon Mrozik, Arkadiusz Lacek spróbują rozwiązać problem „ Od czasu do czasu Omer” . Futurystyczni podróżnicy w czasie odbędą trzy wyprawy wstecz. Podczas dwóch z nich powrócą do przeszłości, gdzie zobaczą, jak mistrz bądź mistrzyni pędzla lub dłuta tworzy jedną ze swych słynnych prac. W trzecią podróż wybiorą się w ich przeszłość, ale naszą przyszłość – i staną się świadkami tego, jak wymyślony przez drużynę artysta zostaje zainspirowany i kreuje coś, co oni uważają za dzieło sztuki. W przedstawieniu pojawią się repliki obu dzieł klasycznych oraz oryginalne dzieło futurystyczne; objaśnienie pozytywnego wpływu, jaki na świat wywarło każde z arcydzieł; a także wizualny i dźwiękowy efekt, wskazujący, kiedy ma miejsce podróż w czasie. Trenerkami drużyny są pani prof. Monika Szczepanik i pani prof. Joanna Napora- Ćmachowska.

 

Zapraszamy do naszej galerii: Odyseja Umysłu po raz czwarty