Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 


Odyseja umysłu PDF Drukuj Email
niedziela, 14 grudnia 2014 14:46

W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w prestiżowym projekcie „Odyseja Umysłu”. Jest to program realizowany na arenie międzynarodowej, biorą w nim udział tysiące uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Twórcą „Odysei Umysłu” jest dr Samuel Micklus - emerytowany profesor Rowan University w New Jersey, powiedział on: „Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe”.

Drużyna z klasy Ib spotyka się regularnie od października w czwartkowe poranki i  zajmuje się problemem długotrwałym o nazwie „Odlećcie w kulki”. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie z drewna balsa oraz kleju struktury, która utrzyma jak największy ciężar (rekord Polski wynosi 300kg, a konstrukcja waży nie więcej niż 18 g). Początkowo struktura powinna dodatkowo  zawierać kilka szklanych kulek, które następnie należy  kolejno uwalniać. Wszystko to musi być wplecione w przedstawienie, którego fabuła będzie dotyczyć „odlatywania od rzeczywistości” i popadania w szaleństwo.

Pierwsze eliminacje czekają nas w marcu 2015r. w Krakowie. Jeśli je przejdziemy to czekają nas kolejne w Gdańsku, a następnie finał w Stanach Zjednoczonych.

Skład drużyny: Kinga Kierasińska, Kinga Goluch, Julia Łukasiewicz, Natalia Supernak, Oliwia Janus, Michał Dobosz i Adrian Janik z klasy Ib.

Trenerzy: mgr Anna Żychowicz-Łosiewicz, mgr Anna Nowak-Palka.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj do artykułów poniżej, chcesz zobaczyć więcej, zajrzyj do naszej galerii: Odyseja Umysłu

 

Rok 2016

 

Odyseja umysłu początek...

Z Sosnowca do USA...

Z Gdańska do Michigan...

 

Wesprzyj Odyseuszy

 

Ostatnia prosta

 

Nasi ludzie w Chicago

 

Relacja z wielkiego świata

 

Odyseusze po Odysei

 

Odyseja Umysłu z perspektywy Odyseusza

 

Rok 2017

 

Odyseja Umysłu po raz czwarty

Marzymy. Tworzymy. Wygrywamy

Jedziemy na światowy finał Odysei Umysłu do Michigan