Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi PartObchody święta… Frankofonii PDF Drukuj Email
piątek, 06 kwietnia 2018 12:59

 

Dnia 28 marca br. trzy uczennice Korczaka miały przyjemność uczestniczenia w obchodach święta Frankofonii na wydziale filologii Uniwersytetu Śląskiego organizowanych przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki. Hasłem przewodnim owego święta było: „Francophonie 2018: Entre tradition et modernité”, co dosłownie oznacza „Frankofonia 2018: Między tradycją a nowoczesnością”. W programie znalazły się m.in. wystąpienie Rektora UŚ. prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka, prezentacje oferty uczelni dla przyszłych studentów oraz na temat działalności Instytutu na rzecz promocji języka francuskiego i kultur frankofońskich, wykłady tematyczne takie jak:

  • „Entre ciel et mer: fin de la terre. A propos de voyages bretons et autres” („Między niebiem a morzem- koniec ziemi. O podróżach bretońskich i innych”), który poprowadziła dr hab. Magdalena Zdrada-Cok z Zakładu Literatury i Kultury Francuskiej i Frankofońskiej.
  • „Entre homme et machine: les langues à l’ère numériqeu” („Między człowiekiem a maszyną: języki w erze cyfrowej") zaprezentowany przez dr Ksenię Gałuskina z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki.

oraz wiele innych. Wydarzenie to było połączone z konkursem językowym dla młodzieży. Program wzbogacono również o oprawę muzyczną- oczywiście jak przystało była to muzyka francuska.

Dodamy jeszcze, że wykładów słuchałyśmy w języku francuskim.

 

 

Program obchodów święta Frankofoni