Międzynarodowa video konferencja Citi Part PDF Drukuj Email
piątek, 15 stycznia 2016 09:15

W ramach projektu CitiPart 14 stycznia w Korczaku  odbyła się międzynarodowa video konferencja w języku angielskim. Celem internetowego spotkania było podsumowanie działań podjętych przez wszystkich partnerów projektu, którymi są instytucje europejskie promujące wartości takie jak: solidarność, tolerancja i pokój z 5 różnych państw. Połączyliśmy się z naszymi partnerami z Francji, Niemiec, Austrii i Chorwacji i przez półtorej godziny omawialiśmy wydarzenia lokalne zorganizowane pod hasłem: Solidarność. Sosnowiec jako jeden z partnerów był reprezentowany przez panią Ewę Hołyńską- przedstawicielkę naszych władz lokalnych, panią prof. Annę Żychowicz-Łosiewicz i Natalię Supernak z klasy 2b, która jako reprezentantka społeczności uczniowskiej Korczaka przedstawiła wspólnie z panią profesor nasze dotychczasowe dokonania. Sprawozdanie z aż 4 wydarzeń zorganizowanych przez naszą szkołę przy współpracy władz miejskich, IV Liceum im. S. Staszica i II Liceum im. E. Plater w ramach projektu CitiPart spotkało się z dużym uznaniem koordynatorki projektu. Przypomnijmy, że w listopadzie wspólnie uwrażliwialiśmy społeczność lokalną na problemy społeczne na ulicznym happeningu, a przy wsparciu szanowanych ekspertów z organizacji pozarządowych i charytatywnych debatowaliśmy nad solidarnością wśród młodego pokolenia. Przed Bożym Narodzeniem na Placu Zwycięstwa wspólnie kolędowaliśmy, tworzyliśmy stroiki, bombki  świąteczne i łańcuch solidarności dla lokalnej społeczności oraz pomagaliśmy przy kolacji wigilijnej dla potrzebujących. A w styczniu wsparliśmy Hospicjum Świętego Tomasza grając, tańcząc i śpiewając na noworocznym koncercie. Te wydarzenia, które w dużej mierze w praktyczny sposób odzwierciedlały ideę solidaryzowania się z innymi w działaniu, odbiły się szerokim echem w naszym mieście, jak również wśród naszych międzynarodowych partnerów.

Na video konferencji przedyskutowaliśmy również ankiety, które będziemy przeprowadzać wśród społeczności lokalnej w ramach ewaluacji pierwszej części projektu oraz  harmonogram i szczegóły dotyczące kolejnego międzynarodowego spotkania, która odbędzie się w marcu w Warszawie. Wtedy prowadzenie kolejnej części projektu pod hasłem: Tolerancja przejmie w naszym mieście II Liceum im. E. Plater.

Zapraszamy do naszej galerii: Video konferencja Citi Part