Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 


Marzymy. Tworzymy. Wygrywamy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 12:1025 lutego 2017 r, w Krakowie 62 drużyny z województw małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego zmierzyły się w Eliminacjach Regionalnych Odysei Umysłu.

Obie drużyny z naszej szkoły startujące w konkursie awansowały do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. w Gdyni.

Pierwsza z drużyn w składzie Julia Sonik, Wiktoria Chabierska, Mateusz Kisiołek, Kuba Migda, Anna Winter, Kamil Więcek, Kamil Ściążko, rozwiązywała problem I długoterminowy „Tajne jest fajne”. Trenerem drużyny jest pani prof. Barbara Jastrzębska.

Druga z drużyn w składzie Justyna Mańko, Agata Gąsiorowska, Ewelina Zazula, Mateusz Szczepański, Kamil Pasierb, Szymon Mrozik, Arkadiusz Lacek, zajęła się rozwiązaniem problemu III „ Od czasu do czasu Omer” .. Trenerkami drużyny są panie: prof. Joanna Napora- Ćmachowska i pani Monika Szczepanik.

Obie drużyny uzyskały bardzo wysoką punktacje zarówno z rozwiązania problemu długoterminowego, jak i z drugiej części konkursu tzw. zadań spontanicznych. Zadania spontaniczne to część konkursu sprawdzająca myślenie logiczne uczestników, umiejętność pracy w grupie, umiejętność pracy w warunkach niedoboru czasu i środków informacji. Aby drużyna mogła osiągnąć wysoki wynik w tej części konkursu musi wykazać się umiejętnością improwizacji, współpracy i wzajemnego zaufania. Mottem Problemów Spontanicznych jest: „Spodziewaj się niespodziewanego”. Korczakowskie drużyny do tej części konkursu przygotowała pani prof. Dorota Grodecka.

 

Zapraszamy do galerii: Odyseja 2017 Kraków