Lingua-Korczaki na otwarciu Centrum Kultury Chińskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 16 stycznia 2018 09:10

Lingua-Korczaki na otwarciu Centrum Kultury Chińskiej na UŚ w Katowicach

W piątek, 12 stycznia, klasa 1B wzięła udział w otwarciu Centrum Języka i Kultury Chińskiej na Uniwersytecie Śląskim. Spotkali się ze studentami z Chin, Korei i Japonii, którzy przybliżyli im kulturę swoich krajów, wyjaśnili filozoficzne podłoże mentalności swoich narodów oraz opowiedzieli o życiu codziennym mieszkańców państw azjatyckich. Studenci z Wydziału Studiów Międzynarodowych przedstawili kolejne różnice między Polską a krajami Dalekiego Wschodu, które zaskakują i zarazem fascynują. Pani dr Agnieszka Tambor poruszyła kwestię podobieństwa w kinematografii polskiej i koreańskiej, zachęcając polskich uczniów do sięgnięcia po filmy tak odległych, a jednak trochę podobnych nam twórców filmowych. Nie zabrakło polskich akcentów, takich jak fascynacja Japończyków muzyką Chopina, czy obecność poezji Miłosza w kulturze chińskiej.  To spotkanie wzbogaciło wiedzę naszych uczniów o krajach azjatyckich oraz, co nie ocenione, umożliwiło kontakt z ludźmi z tamtych rejonów.

Zapraszamy do naszej galerii: Centrum Kultury Chińskiej