Korczak wśród najlepszych polskich liceów PDF Drukuj Email
czwartek, 11 stycznia 2018 08:17

W najnowszej edycji rankingu miesięcznika „ Perspektywy” 2018  zdobyliśmy wyróżnienie  w postaci Brązowej Tarczy , ponieważ znaleźliśmy się  wśród rankingu 5OO najlepszych liceów w Polsce, a w  województwie śląskim na 50 miejscu.

Tegoroczny ranking miesięcznika „ Perspektywy” już po raz dwudziesty przedstawia szkoły ponadgimnazjalne z najlepszymi wynikami. W tym roku wzięto pod uwagę 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 uczniów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Zasady rankingu ustala Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów OKE i przewodniczących komitetów głównych olimpiad, która  zwracała uwagę na : sukcesy w olimpiadach 30 %, wyniki z przedmiotów maturalnych obowiązkowych 25 % , wyniki matury z przedmiotów dodatkowych 45 % oraz osiągnięcia  w olimpiadach międzynarodowych.

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie-  sto najlepszych liceów  w każdym województwie.  W województwie śląskim wśród miast :  Bielsko Biała ,Cieszyn, Katowice, Sosnowiec, Gliwice ,Rybnik, Chorzów, Zabrze, Częstochowa, Tarnowskie Góry, Pszczyna, Tychy, Bytom, Zawiercie, Racibórz, Wodzisław Śląski, Żywiec , Dąbrowa Górnicza, Lubliniec,  Jaworzno, Żory, Ruda Śląska, Chrzanów, Świętochłowice, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice ,Myszków, Milówka, Kozy, Koszarawa, Bieruń, Krzepice, Knurów, Czechowice Dziedzice, Będzin, Szczekociny, Mikołów, Sławków , Jastrzębie Zdrój, Kłobuck nasze- VI Liceum Ogólnokształcące im J. Korczaka w Sosnowcu znalazło się na 50 miejscu wśród licznych dobrych szkół ponadgimnazjalnych.

Możemy pogratulować  nauczycielom, którzy  tak dobrze w roku 2017  przygotowali  uczniów do  matury 2017  na poziomie podstawowym i rozszerzonym, absolwentom , którzy dzięki  ciężkiej  pracy pozytywnie zaliczyli egzamin maturalny i dostali się na wymarzone studia, rodzicom absolwentów, którzy sprawowali opiekę wychowawczą  nad naszymi uczniami.

Tegoroczni maturzyści! Wierzymy, że będziecie lepsi niż Wasi starsi koledzy, a nasze liceum zajmie jeszcze wyższe  miejsce  w rankingu „ Perspektyw”.

Korczakowcy! Rozwijajcie się poprzez  udział w olimpiadach przedmiotowych, konkursach –  nauczyciele Was wspierają w każdym procesie intelektualnym.

Gimnazjaliści - przyszli Korczakowcy! W naszym liceum zostaniecie rzetelnie przygotowani do egzaminów maturalnych i dostaniecie się na wymarzone kierunki studiów.