Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi PartKonwersacje Lingua-Korczaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:35

 

Od września w klasie lingwistycznej odbywają się cotygodniowe zajęcia konwersacyjne z native speakerem- Brytyjczykiem Chrisem Jones. Lingua Korczaki z klasy 1b z niecierpliwością czekają na każdą środę, żeby móc spotkać się z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego. Oto relacja  Wiktorii Jędrzejewskiej, jednej z uczennic klasy lingwistycznej naszego liceum.

Chris jest bardzo otwartym człowiekiem. Twierdzi, że nie jest nauczycielem mimo, że mam z nim od ponad dwóch miesięcy lekcje konwersacji. Na naszych zajęciach ćwiczymy czytanie na głos, podczas którego Chris poprawia naszą wymowę, czy tłumaczy niejasności. Oglądamy też fragmenty filmów, które służą nam do dyskusji na dany temat. Śpiewamy popularne piosenki, jeżeli w pobliżu nie ma klasy, której byśmy przeszkadzali ;) i rozmawiamy, rozmawiamy na wiele tematów. Po prostu praktykujemy, to, co cały czas szlifujemy z podręcznikiem czy fiszkami w dłoni. 
Chris jest pomocny osobom, które mimo nauki, nie potrafią przemóc się i po prostu odpowiedzieć, czy zapytać o coś w  języku angielskim. Z tygodnia na tydzień pokonujemy bariery w porozumiewaniu Si,ę mając kontakt z autentycznym Brytyjczykiem, który odznacza się  dużym poczuciem humoru.;)
Dzięki temu niektórzy z nas oswajają się z myślą, że pierwszy krok, to nie znajomość każdego słówka i brak błędów gramatycznych, tylko odrobina odwagi, żeby zadać pytanie, porozmawiać, nie wstydząc się. Cieszę się, że mamy po prostu okazję do rozmowy z Chrisem po angielsku przez całą godzinę co tydzień.