Kolejne porozumienie z wyższą uczelnią PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2015 16:36

8 grudnia br. w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu  zostało podpisane Porozumienie o Współpracy między WSH a VI LO im.J.Korczaka.  W imieniu uczelni dokument podpisał jej Rektor prof.WSH dr.hab.Michał Kaczmarczyk a i imieniu VI LO dyrektor mgr Marek Wiewiórowski. Umowa dotyczy współpracy w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych, dydaktycznych, popularyzatorskich, kulturalnych i społecznych a w szczególności warsztatów dydaktycznych, debat, sympozjów i wykładów adresowanych do społeczności obu stron. W ramach porozumienia WSH obejmie patronatem klasę o profilu humanistycznym naszego Liceum, co pozwoli uczniom poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. dziennikarstwa, public relations, przedsiębiorczości czy wiedzy prawniczej.

To już drugie po porozumieniu ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym porozumienie podpisane w bieżącym roku przez naszą szkołę. Umowa jest częścią większego projektu WSH obejmującego współpracę ze szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi naszego regionu.

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 16:38