Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 


Jedziemy na światowy finał Odysei Umysłu do Michigan PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 10:12

 

W weekend byliśmy na ogólnopolskim finale Odysei Umysłu w Gdyni. 220 drużyn z całej Polski stanęło przed sędziami, by zachwycić ich kreatywnymi rozwiązaniami problemów długoterminowych i zaskoczyć niekonwencjonalnymi odpowiedziami i działaniami w ramach problemów spontanicznych.

Korczaka reprezentowały dwie drużyny. Drużyna Pani prof. Barbary Jastrzębskiej wywalczyła udział w światowym finale uzyskując najwyższą notę zarówno z problemu długoterminowego, jak i problemu spontanicznego. Uczniowie klasy 2a: Julia Chabierska, Julia Sonik, Ania Winter, Kuba Migda, Kamil Ściążko, Kamil Więcek i Mateusz Kisiołek, zachwycili jurorów nie tylko technicznymi rozwiązaniami, ale także pomysłowym scenariuszem i doskonałą grą aktorską.

 

Drużyna Pań: prof. Joanny Napory - Ćmachowskiej i prof. Moniki Szczepanik w składzie: Ewelina Zazula z klasy 1d i uczniowie klasy 2d – Agata Gąsiorowska, Justyna Mańko, Mateusz Szczepański, Arek Lacek, Kamil Pasierb i Szymon Mrozik, otrzymała bardzo wysoką punktacje za rozwiązanie problemu spontanicznego. W problemie długoterminowym doceniono przygotowaną przez drużynę scenografię i stroje.

 

Na Finał jedziemy już w maju. Teraz czas na przygotowania. Poszukiwanie sponsorów i partnerów, którzy będą chcieli nas wesprzeć w realizacji podróży „naszego życia”.

 

 

Zapraszamy do galerii: Odyseja 2017 Gdynia

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 17:31