Jedziemy na światowy finał Odysei Umysłu do Michigan PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 10:12

W weekend byliśmy na ogólnopolskim finale Odysei Umysłu w Gdyni. 220 drużyn z całej Polski stanęło przed sędziami, by zachwycić ich kreatywnymi rozwiązaniami problemów długoterminowych i zaskoczyć niekonwencjonalnymi odpowiedziami i działaniami w ramach problemów spontanicznych.

Korczaka reprezentowały dwie drużyny. Drużyna Pani prof. Barbary Jastrzębskiej wywalczyła udział w światowym finale uzyskując najwyższą notę zarówno z problemu długoterminowego, jak i problemu spontanicznego. Uczniowie klasy 2a: Julia Chabierska, Julia Sonik, Ania Winter, Kuba Migda, Kamil Ściążko, Kamil Więcek i Mateusz Kisiołek, zachwycili jurorów nie tylko technicznymi rozwiązaniami, ale także pomysłowym scenariuszem i doskonałą grą aktorską.

Drużyna Pań: prof. Joanny Napory - Ćmachowskiej i prof. Moniki Szczepanik w składzie: Ewelina Zazula z klasy 1d i uczniowie klasy 2d – Agata Gąsiorowska, Justyna Mańko, Mateusz Szczepański, Arek Lacek, Kamil Pasierb i Szymon Mrozik, otrzymała bardzo wysoką punktacje za rozwiązanie problemu spontanicznego. W problemie długoterminowym doceniono przygotowaną przez drużynę scenografię i stroje.

Na Finał jedziemy już w maju. Teraz czas na przygotowania. Poszukiwanie sponsorów i partnerów, którzy będą chcieli nas wesprzeć w realizacji podróży „naszego życia”.

Zapraszamy do galerii: Odyseja 2017 Gdynia

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 17:31