Humaniści w Muzeum Śląskim w Katowicach PDF Drukuj Email
czwartek, 12 kwietnia 2018 08:30

11 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy 1 d pod opieką wychowawców mgr Katarzyny Reszel- Łagoń i dr Sławomira Witkowskiego wybrali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Celem wyjścia było poszerzenie wiedzy uczniów z przedmiotów humanistycznych.

W ramach warsztatów muzealnych licealiści wysłuchali wykładu dotyczącego teatru elżbietańskiego, który rozwijał się w Anglii w czasach renesansu. Podczas zajęć praktycznych  uczniowie wykonali kostiumy dla aktorów sztuk Szekspira, więc wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Zwieńczeniem wyjścia do Muzeum Śląskiego  było zwiedzenie Galerii Sztuki Polskiej , uważanej  za jedną z najbardziej reprezentatywnych galerii malarstwa polskiego XIX i XX wieku. Obejrzeliśmy słynną  „ Pomarańczarkę”, a także dzieła Jacka Malczewskiego.

Zapraszamy do naszej galerii: Humaniści w Muzeum Śląskim w Katowicach