Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part„Francuski? Naturalnie!” PDF Drukuj Email
wtorek, 10 kwietnia 2018 09:28

 

W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy językowej uczestniczyli w warsztatach językowych przeprowadzonych przez pana Stephana Jolivet, dyrektora katowickiego Alliance Francaise.

Alliance to ośrodek mający na celu nauczanie języka oraz promocję kultury frankofońskiej poprzez organizację różnorodnych wydarzeń oraz licznych imprez kulturalnych takich jak koncerty, wykłady, wystawy, spektakle.

W ramach spotkania młodzi językowcy z klasy IC mieli okazję poćwiczyć podstawowe zwroty w nawiązywaniu kontaktu, poznać powody dla których warto inwestować w naukę języka francuskiego oraz przede wszystkim przełamać barierę językową w kontakcie z obcokrajowcem. Warsztaty miały również na celu uwrażliwienie młodych ludzi na kwestię ochrony środowiska naturalnego stąd ich nazwa –„ Francuski naturalnie”

Mamy nadzieję na dalszą kontynuację współpracy z Alliance zwłaszcza, że klasa została zaproszona na świętowanie obchodów Dnia Muzyki Frankofońskiej. Ta wielka muzyczna impreza odbędzie się w czerwcu w kopalni Guido w Zabrzu.

 

Zapraszamy do naszej galerii: Warsztaty Alliance