Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 


Francuski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
piątek, 17 kwietnia 2015 11:18

 

13 kwietnia ponad 40-osobowa  reprezentacja „korczaka” z klas pierwszych i drugich  pod opieką naszych  nauczycieli języka francuskiego wzięła udział KONKURSIE WIEDZY O LITERATURZE FRANCUSKIEJ oraz KONKURSIE JĘZYKA FRANCUSKIEGO organizowanych przez Instytut Filologii Romańskiej i Translatoryki Uniwersytetu Ślaskiego.20-stu naszych reprezentantów stanęło w szranki z kolegami z całego województwa śląskiego.Konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży frankofońskiej regionu gdyż ponad 200 osób przystąpiło do rywalizacji.

W konkursie Literatura Francuska należało wykazać się wiedzą na temat dzieł i biografii Alberta Camus, Honoriusza Balzaka oraz Moliera.

Konkurs Języka Francuskiego p.t.”Lire pour rire” miał formę testu językowego na poziomie podstawowym / średniozawansowanym, w którym na  hasło przewodnie wybrano „Livre” czyli książka. Test miał lekką formę rebusów i łamigłówek.

Dla pozostałych uczniów, którzy nie zdecydowali się na udział w w/w konkursach, organizatorzy w ramach Festiwalu Nauki przygotowali szereg prelekcji przygotowanych przez wykładowców i studentów uczelni zarówno w języku polskim „Frankofońskie podróże”  jak i francuskim„ La litterature de jeunesse en français”, „ Allons au theatre.

Korczakowcy kolejny raz opuszczali budynek Wydziału Filologicznego przy Grota-Roweckiego  wzbogaceni o nowe doświadczenia, umiejętności a także znajomości.Głowę niektórych z nich zaprzątają jedynie wyniki konkursów na które czekamy ale wiemy,że łatwo nie będzie przy tak dużej konkurencji z jaką musieli się zmierzyć.Trzymamy kciuki!

 

 

 

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2016 14:44