Festiwal Nauki w Instytucie Języków Romańskich 2016 PDF Drukuj Email
niedziela, 18 grudnia 2016 18:28

Warsztaty z Francuzem, wykłady o sztuce  czyli Festiwal Nauki w Instytucie Języków Romańskich

17 listopada 2016 uczniowie klas pierwszych uczący się języka francuskiego mieli okazję uczestniczyć  w warsztatach organizowanych dla nich w ramach Festiwalu Nauki przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki  Uniwersytetu Ślaskiego.

Wydarzenie obejmowało niezwykle ciekawe zajęcia z Francuzem Sébastien Bauvet na temat sztuki francuskiej.

Mgr Jessika Kobińska  poprowadziła  niecodzienny   wykład  pod tytułem „Sztuka storytellingu w reklamie francuskiej i angielskiej”

Najlepsi z naszych uczniów mogli zmierzyć się z kolegami z innych szkół w leksykalno-gramatycznym konkursie języka francuskiego o tematyce związanej ze sztuką.

Hasłem przewodnim dnia była sztuka głównie impresjonizm. Jak zawsze, kiedy gościmy w murach Instytutu Filologicznego i tym razem wróciliśmy do siebie pełni wrażeń i nowych  językowo-kulturowych doświadczeń.