Dzień Kanadyjski na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2012 12:59

11 listopada, po raz kolejny już, gościliśmy na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Skorzystaliśmy z zaproszenia Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki by wziąć udział w imprezie studenckiej p.t. Dniu Kanadyjskim.

Podczas wizyty mogliśmy bliżej poznać kulturę francuskiej prowincji Quebec. Obejrzeliśmy film produkcji kanadyjskiej pt. „J’ai tue ma mere”. Z niezwykłym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu o narodowym sporcie Kanady czyli hokeju na lodzie. Przygotowano także kurs tańca kanadyjskiego „danse en ligne”, który jednak nie wzbudził zbyt dużego entuzjazmu zwłaszcza wśród naszych chłopców.  Na koniec w rytmach muzyki Garou i Celine Dion wygraliśmy konkurs wiedzy o Kanadzie i jej prowincji Quebec. Dzięki udziałowi w w/w imprezie dowiedzieliśmy się wiele o francuskojęzycznej części Kanady i jej mieszkańcach.

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2016 14:46