Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi PartDni Sosnowca z Tolerancją PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 09:22

 

04 czerwca 2016 r. w Parku Sieleckim w ramach Dni Sosnowca, trzy sosnowieckie licea VI LO im. J. Korczaka, II LO im.E.Plater, IV LO im.St.Staszica  spotkały się aby przeprowadzić z mieszkańcami naszego miasta sondę na temat Tolerancji. Jest to jeden z elementów międzynarodowego projektu CitiPart, realizowanego przez w/w szkoły wspólnie z UM Sosnowca.
Młodzież przeprowadziła z uczestnikami festynu wywiady i zrobiła ankietę pytając o wartość jaką jest tolerancja. Mieszkańcy odpowiadali na dwa pytania : Czy jesteś tolerancyjny oraz czy Polacy są tolerancyjni. Odpowiedzi zostały przeniesione na wykres , przez co można było na bieżąco obserwować wyniki ankiet. Stworzony został wykres obrazujący stopień tolerancji mieszkańców Sosnowca oraz Polaków ogólnie. Najmłodsi poprzez rysunek  wyrażali swoją wiedzę na temat  Tolerancji. Każdy młody Sosnowiczanin w  nagrodę za udział w tym rodzaju ankiety był nagradzany misiem z logo akcji CitiPart. Dla milusińskich uczniowie powyższych szkół przygotowali również kącik zabaw , gdzie można było pomalować  twarz i otrzymać okazjonalny balon. Wszyscy uczestnicy sondy otrzymywali odblaskową opaskę na rękę z napisem Jestem Tolerancyjny.
Koordynatorem tej części projektu jest II LO im. E. Plater w Sosnowcu. Zapraszamy do naszej galerii: Dni Sosnowca z Tolerancją