Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 


Debata po raz trzeci PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:55

 

Dnia 10 kwietnia w Urzędzie Miasta Sosnowca odbyła się już po raz trzeci debata w ramach międzynarodowego projektu CitiPart . Tym razem debatowano nad trzecią wartością jaką jest Pokój. Teza postawiona podczas debaty brzmiała  "Sprawiedliwa wojna jest dopuszczalną formą rozwiązywania konfliktów międzynarodowych". W debacie oksfordzkiej po stronie propozycji VI LO reprezentowała Paulina Gawlas z klasy I D , po stronie opozycji stanął Seweryn Turula z klasy I A . Uczniowie przedstawiali swoje argumenty wraz z przedstawicielami szkół współtworzących projekt czyli z Plater i ze Staszica.  Publiczność składająca się z reprezentacji trzech sosnowieckich szkół mogła obserwować  walkę na słowa i argumenty .  Strony nie odpuszczały sobie okazji do wzajemnego zadawania pytań i wtrącania informacji bądź poprawek.  Eksperci debaty  dr hab. Jacek Barcik oraz Tadeusz Szepaniak z Polskiej Akcji Humanitarnej osądzili, że zwycięską drużyną jest ekipa propozycji.

Przed rozpoczęciem debaty dyrektorzy  szkół wręczyli nagrody dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych za konkurs plastyczny "Planeta pokoju". Następnie złożono podziękowania gościowi specjalnemu,  kobiecie, która przyjechała do Sosnowca z ogarniętej agresją rosyjską Ukrainy.
Licealiści zapoznali się z wynikami  ankiety o militariach na świecie i w Polsce, którą jakiś czas temu przeprowadzali w szkołach biorących udział w projekcie.

 

Zapraszamy do galerii: Citi Part - Debata po raz trzeci