Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi PartDebata po raz trzeci PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:55

 

Dnia 10 kwietnia w Urzędzie Miasta Sosnowca odbyła się już po raz trzeci debata w ramach międzynarodowego projektu CitiPart . Tym razem debatowano nad trzecią wartością jaką jest Pokój. Teza postawiona podczas debaty brzmiała  "Sprawiedliwa wojna jest dopuszczalną formą rozwiązywania konfliktów międzynarodowych". W debacie oksfordzkiej po stronie propozycji VI LO reprezentowała Paulina Gawlas z klasy I D , po stronie opozycji stanął Seweryn Turula z klasy I A . Uczniowie przedstawiali swoje argumenty wraz z przedstawicielami szkół współtworzących projekt czyli z Plater i ze Staszica.  Publiczność składająca się z reprezentacji trzech sosnowieckich szkół mogła obserwować  walkę na słowa i argumenty .  Strony nie odpuszczały sobie okazji do wzajemnego zadawania pytań i wtrącania informacji bądź poprawek.  Eksperci debaty  dr hab. Jacek Barcik oraz Tadeusz Szepaniak z Polskiej Akcji Humanitarnej osądzili, że zwycięską drużyną jest ekipa propozycji.

Przed rozpoczęciem debaty dyrektorzy  szkół wręczyli nagrody dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych za konkurs plastyczny "Planeta pokoju". Następnie złożono podziękowania gościowi specjalnemu,  kobiecie, która przyjechała do Sosnowca z ogarniętej agresją rosyjską Ukrainy.
Licealiści zapoznali się z wynikami  ankiety o militariach na świecie i w Polsce, którą jakiś czas temu przeprowadzali w szkołach biorących udział w projekcie.

 

Zapraszamy do galerii: Citi Part - Debata po raz trzeci