CitiPart - Partnerstwo miast przeciw ekstremizmowi i populizmowi PDF Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2015 10:04

Czas trwania – 24 miesiące

Szkoły biorące udział w projekcie:

- VI LO – Solidarność

- II LO – Tolerancja

- IV LO – Pokój

Plan działań w zakresie SOLIDARNOŚCI

Czas : 16.10 – 14 -18 marca 2016

1. 27.10.2015 – spotkanie w VI LO  - przedstawienie wszystkim uczestnikom programu działań zaplanowanych w zakresie wartości jaka jest SOLIDARNOŚĆ

2. Zaprojektowanie baneru CITIPART

3. 27.11.2015 r – Debata Panelowa pt. Od solidarności lokalnej do solidarności globalnej

Proponujemy zaprosić 2 osoby reprezentujące solidarność  lokalną np. WOŚPR, Hospicjum , oraz 2 osoby reprezentujące solidarność globalną np. Amnestia International  ??

Z debaty panelowej na która przeznaczymy po 15 minut na każdego prelegenta przejdziemy do debaty oksfordzkiej. W debacie proponujemy po 2 osoby z każdego liceum . ekspertami będą goście z debaty panelowej.

Temat debaty- Czy młode pokolenie jest solidarne?

Prowadzenie debaty - uczniowie VI LO Martyna Wielkopolan oraz Michał Dobosz.

Miejsce debaty – sala sesyjna w UM

Zaproszeni goście – władze miasta, przedstawiciele różnych instytucji charytatywnych, kulturalnych, oświatowych, dyrektorzy szkół, uczestnicy CITIPART ( uczniowie i nauczyciele)

Media – Pani Izabela Kielis z promocji Humanitasa

Transmisja na żywo w Internecie z przebiegu debaty.

Dokumentacja debaty – VI LO

Do debaty uczniów wszystkich szkół przygotowuje mgr Monika Szczepanik nauczyciel VI LO

4. 16.11- 20.11 – termin do uzgodnienia . Uliczny performance.

Miejsce – Plac Stulecia

Uczestnicy – uczestnicy CitiPart ze wszystkich szkół

Forma: Jedna osoba stoi z kartką np. : jestem solidarny z uchodźcami , jestem solidarny z Ukrainą,  jestem solidarny z frankowiczami , jestem solidarny z bezdomnymi itd. ( do uzgodnienia)

Dookoła są ułożone kartki z napisem jestem solidarny. Młodzież ma na celu sprowokować ludzi aby przyłączyli się do idei bycia solidarnym z kimś….

Całość akcji jest nagrywana .

Godzina: 14.00 – 16.00

5. Kolędowanie uliczne  - termin do uzgodnienia – 14-18 grudnia , wspiera Nas Humanitas – Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uczestnicy CitiPart biorą udział w świątecznym kolędowaniu w centrum miasta. Ludzie , którzy przyłączą się do wspólnego śpiewania częstowani są kawą , herbatą, słodyczami.

Godzina : 14.00 – 17.00

Ważne jest , aby uczniowie byli przebrani jak kolędnicy lub świątecznie, mikołajowo.

Całość akcji jest nagrywana

6. Kolacja dla bezdomnych

We współpracy z panią Katarzyną Kidawa- Kałką

Pomoc przy organizacji kolacji. Występ grupy teatralnej z VI LO

7. 5 stycznia 2016 Karnawałowy Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Sosnowcu w Muzie

W koncercie wezmą udział utalentowani muzycznie uczniowie lub absolwenci ze wszystkich trzech szkół.

Organizator imprezy : VI LO

8. 14.01.2016 – Videokonferencja z VI LO ,wszyscy zaangażowani uczniowie w projekcie

9. w I połowie lutego podsumowanie działań – konferencja podsumowująca działania w zakresie Solidarności , wstępne ustalenia II LO w zakresie działań związanych z Tolerancją

Konferencja w Warszawie