Menu

Dziennik lekcyjny

Brązowa szkola

Radio Po prostu

Stowarzyszenie Absolwentów

Citi Part

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 


CitiPart konferencja w Warszawie PDF Drukuj Email
środa, 16 marca 2016 09:56

 

W dniach 13-15.03.16, reprezentanci Korczaka (Martyna Wielkopolan, Paulina Mrugała, Kamil Pasierb pod opieką Pani Profesor Anny Żychowicz-Łosiewicz, Pani Profesor Moniki Szczepanik i Pani Profesor Joanny Napory-Ćmachowskiej) wraz z kolegami z Plater oraz Staszica i przedstawicielami Urzędu Miejskiego mieli przyjemność uczestniczenia w konferencji w ramach międzynarodowego projektu Citipart w Warszawie.

Nasze, drugie już, spotkanie rozpoczęliśmy warsztatami integracyjnymi, które pozwoliły nam złamać pierwsze lody i powitać nowych członków projektu. Następnie po krótkim wprowadzeniu, rozpoczęliśmy grę miejską. W międzynarodowych zespołach musieliśmy sprostać takim zadaniom  jak: nakręcenie krótkiego filmu na temat Tolerancji, stworzenie hasła promującego Pokój, przeprowadzeniu wywiadu na temat Solidarności ze studentem z USA. Kolejne wskazówki zaprowadziły nas szczęśliwie do celu, gdzie zjedliśmy kolację przy akompaniamencie muzyków.

Dzień drugi zaczęliśmy od „energizerów”, podczas których uczyliśmy naszych zagranicznych partnerów ojczystego języka. Gdy już uporaliśmy się z tym trudnym, ale jakże zabawnym zadaniem przeszliśmy do prezentacji naszych lokalnych działań, w ramach pierwszego z realizowanych tematów - Solidarności. Gdy prezentacje dobiegły końca zostaliśmy podzieleni na grupy, w których wspólnie tworzyliśmy plakaty dotyczące różnych aspektów tej wartości. Wieczorem mieliśmy przyjemność uczestniczenia w projekcji filmu dotyczącego  problemów uchodźców czeczeńskich. Następnie wzięliśmy udział w debacie dotyczącej problemów uchodźców oraz ogólnej sytuacji w Europie z wiceprezesem Polskiej Akcji Humanitarnej i prezesem Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie.

Ostatni dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy spotkaniem z prezesem fundacji pomagającej w asymilacji emigrantów "Ocalenie", Panem Piotrem Bystrianinem. Dokonał on krótkiej prezentacji działań organizacji, a następnie wzięliśmy udział w dyskusji na temat migracji i związanych z nimi problemów społecznych. Następnie wybraliśmy się na pożegnalny obiad kończący całą konferencję. Pożegnanie tylu wspaniałych ludzi było dla nas ogromnie trudne. Mamy jednak szansę spotkać się ponownie, tym razem w Poczdamie, by podsumować kolejną z realizowanych przez nas w najbliższym czasie wartość - Tolerancję. Zapraszamy do naszej galerii: CitiPart konferencja Warszawa